Feedback

Tilbakemelding til studentum.no


Kommentar Sett karakter
Email

Innhold

Design

Brukervennlighet

Helhetsinntrykk

Norges veterinærhøgskole

Norges veterinærhøgskole

veterinærhøgskolen i OsloNorges Veterinærhøgskole

Norges Veterinærhøgskole ligger på Adamstuen i Oslo og har ca. 460 studenter og 430 ansatte. Skolen har også en avdeling i Tromsø, NVHs Institutt for mattrygghet og infeksjonsbiologi og i Sandnes, NVHs Institutt for produksjonsdyrmedisin.

Veterinær og Dyrepleier

Skolen utdanner veterinærer og dyrepleiere i tillegg til å drive forskning innen områdene akvamedisin, mattrygghet, komparativ medisin og på sykdommer, helse og dyrevelferd hos pattedyr.
Forskningen har en sentral rolle som basis i undervisningen og i den faglige utviklingen.

Norges veterinærhøgskole (NVH) er en vitenskapelig høgskole, som arbeider for å fremme et etisk forsvarlig dyrehold, sunne dyr og hygienisk og kvalitativt gode næringsmidler for mennesker og dyr.

Mer informasjon om Norges veterinærhøgskole

Hvis du vil ha mer informasjon om Norges veterinærhøgskole så kan du fylle ut en henvendelse til Norges veterinærhøgskole nedenfor og skolen tar kontakt med deg. Du kan også lese mer på skolens hjemmeside ved å klikke på logoen over.

Reportasje

Intervju

Intervju

Les mer Les mer Norges veterinærhøgskole

Intervju -  Ane Mohn Bjelland og Ane Sandtrø

Her kan du lese om Ane Mohn Bjelland som har studert ved Norges veterinærhøgskole. Du får vite hva hun sier om høgskolen, studietiden, hvilken jobb hun har i dag og hvorfor hun anbefaler Norges veterinærhøgskole.

Et alternativ man kan fordype seg i etter veterinærstudiet er akvamedisin. "Havbruk er et prioritert felt hos Forskningsrådet, dette gjør at jobbmulighetene bør være gode i årene som kommer" sier Ane Sandtrø, som jobber ved Norges veterinærhøgskole som doktorgradsstipendiat innen akvamedisin. Les mer om akvamedisin og fiskehelse her >>

Utdanninger - Norges veterinærhøgskole

Jeg vil vite mer!

Når du gjør en henvendelse til skolen hos studentum.no sendes din kontaktinformasjon videre til skolen/utdanningsinstitusjonen. De tar selv kontakt med deg og gir deg informasjon via email, telefon eller post.
Fyll inn følgende felt for å få mer informasjon fra Norges veterinærhøgskole:
* =  Obligatorisk felt
Type henvendelse* 
Email*
Fornavn*
Etternavn*
Adresse
Postnummer
Sted*
Alder
Kjønn
Telefon / Mobil
Fagområde* 
Fritekst
Motta nyhetsbrev om utdanning

Bosted

Oslo

Beskrivelse
Oslo, Norges hovedstad ligger innerst i Oslofjorden, omgitt av skogkledde åser, og byen er både en kommune og et fylke.

Byen har overraskende mange trekk man ikke forbinder med europeiske hovedsteder. Innenfor bygrensen finner vi både villmark og et restauranttilbud det knapt nok finnes maken til i Skandinavia. Bare et steinkast fra Nationaltheatret og Universitetet har byen om vinteren en kunstfrossen skøytebane.

Oslo har et vell av severdigheter som museer, fredede bygningsmiljøer, parker og et godt utviklet forretningstilbud. I de fleste tilfellene kan man la bilen stå fordi det er gåavstand mellom det meste.

Flest Studenter
Oslo har ca 60 000 studenter og er dermed den desidert største studentbyen i Norge. Både utelivet og kulturtilbudet i hovedstaden holder toppklasse. Her fins noe for alle, fra velkledde mingel cafèer til særegne brune puber med gode ølpriser.

Kollektivtrafikk
Kollektivtrafikken i Oslo er bra, med både buss trikk og t-bane. Skal du ut av byen har du tog.

Bosted Oslo
Oslo er nok den byen i Norge hvor det er dyrest å bo og leve og det kan derfor bli dyrt å leie privat. En mulighet er å bo i et kollektiv eller så fins det flere studentbyer i Oslo som kan tilby hybler med billigere leie, men her gjelder det å være tidlig ute!

Kontaktinformasjon til Norges veterinærhøgskole

Norges veterinærhøgskole

Postboks 8146 Dep, Besøk Ullevålsveien 72, Oslo
0033 Oslo


Tlf: 22 96 45 00
Fax: 22 59 73 09 www.nvh.no

Tags

 
En tag er et søkeord eller en oppmerking av en utdanning. Gjennom å merke en utdanning med ulike relevante søkeord, kan du lett finne tilbake til den utdanningen du er interessert i, ved å søke på nettopp disse ordene neste gang du besøker siden. Man kan også se og søke på andre besøkere sine tagger.

Add Tag

Publiser dine egne bilder fra skolen

Det finnes ingen bilder enda. Vær den første som laster opp et eget bilde!

Last opp et eget bilde

Last opp bilde

Du kan enten laste opp et bilde fra dataen din eller fra en bildelenk
Close

Last opp et bilde fra dataen:
Last opp et bilde fra en lenk:


Du kan også skrive en teskt til bildet ditt (valgfritt):


Forum om Norges veterinærhøgskole

Her kan du stille spørsmål om Norges veterinærhøgskole og om deres studier.

 
Tråder Svar Skapt
Tåkete fremtid....
Hei!Mitt navn er Tanya. Jeg er litt usikker på om noen i det hele tatt er interessert i ...
1 18.08.2010 14:53
Tanya.S.B

» Still et nytt spørsmål

Registrer din interesse for emnet: Norges veterinærhøgskole

 Motta vårt nyhetsbrev om høyere utdanning i Norge og utlandet


Vil du vite mer?
Fyll inn følgende felt for å få mer informasjon fra Norges veterinærhøgskole:

 
 
»Til informasjon
Studentene setter karakterer
Antall omtaler: 1
Antall karakterer: 1

Lærere/ Undervisning

Lokaler

Mulighet til jobb etter utdanningen

Stemning/ Venner


Anbefaler du skolen:
100% - Ja
0% - Nei

Vis alle omtalene Vis alle omtalene
Skriv en Omtale
Har du studert på/med » Norges veterinærhøgskole? Gi karakterer fra 1 til 5, der 1 er dårlig og 5 er veldig bra.
Lærere/ Undervisning
Stemning/ Venner
Lokaler
Mulighet til jobb etter utdanningen

Anbefaler du skolen:


Tips en venn

Tips en venn om Norges veterinærhøgskole.

Til:  
Fra:  

Nyhetsbrev
Abonner på studentum.no nyhetsbrev om studier! Les mer Les mer
Presentasjon

Intervju

Norges veterinærhøgskole


Intervju -  Ane Mohn Bjelland og Ane Sandtrø

Her kan du lese om Ane Mohn Bjelland som har studert ved Norges veterinærhøgskole. Du får vite hva hun sier om høgskolen, studietiden, hvilken jobb hun har i dag og hvorfor hun anbefaler Norges veterinærhøgskole.

Et alternativ man kan fordype seg i etter veterinærstudiet er akvamedisin. "Havbruk er et prioritert felt hos Forskningsrådet, dette gjør at jobbmulighetene bør være gode i årene som kommer" sier Ane Sandtrø, som jobber ved Norges veterinærhøgskole som doktorgradsstipendiat innen akvamedisin. Les mer om akvamedisin og fiskehelse her >>