Feedback

Tilbakemelding til studentum.no


Kommentar Sett karakter
Email (valgfritt)

Innhold

Design

Brukervennlighet

Helhetsinntrykk

Bachelor i Eksportmarkedsføring

Sammendrag
Varighet:
6 semester (3 år)
Utdanningen holdes på:
Norsk
Oppstart:
Høst
Studielån/Stipend:
Ja
Heltid/Deltid:
Heltid
Søknadsfrist:
15. april
Utdanningsinstitutt:
Høgskolen i ÅlesundHøgskolen i Ålesund
Studiesteder:
Type utdanning:

Beskrivelse av Bachelor i Eksportmarkedsføring

Bachelor i Eksportmarkedsføring

Bachelor i eksportmarkedsføring er en 3-årig bachelorutdanning som gir deg muligheten til å jobbe internasjonalt og innenfor de fleste bransjer. Etter endt studie kan man jobbe innen salg og markedsføring, spesielt rettet mot utlandet. Man får også en unik mulighet til å kombinere markedsføring, språk og økonomifag.

Innhold/fagområder i studiet:

- markedsføring, kommunikasjon og internasjonalisering
- språk
- næringslivskunnskap
- bedriftsøkonomi og samfunnsøkonomi
- organisasjon og ledelse
- metodefag

Mer informasjon om Bachelor i Eksportmarkedsføring

Hvis du vil ha mer informasjon om Bachelor i Eksportmarkedsføring så kan du fylle ut en henvendelse til Bachelor i Eksportmarkedsføring nedenfor og skolen tar kontakt med deg. Du kan også lese mer på skolens hjemmeside ved å klikke på logoen over.

Opptakskrav/Søknad

Opptakskrav er generell studiekompetanse eller realkompetanse.

Studiepoeng

180

Studiefakta, Tittel m.m

Bachelor

Videre studier/jobbmuligheter

Etter eksportmarkedsføringsstudiet i Ålesund kan du søke opptak til masterutdanning ved høgskoler og universitet i Norge eller i utlandet. Slik kan du oppnå graden Master in Business Administration (MBA).

Reportasje

Intervju med tidligere HiÅ-studenter

Intervju med tidligere HiÅ-studenter

Les mer Les mer Høgskolen i Ålesund

På Høgskolen i Ålesund er det mange fornøyde studenter. Her kan du lese hva to tidligere studenter synes om skolen og utdannelsen sin.

Sindre Wollstad studerte bachelor i ingeniørfag, Y - veien og arbeider som konsulent innen informasjonssikkerhet hos Sekureco. Agathe Kalvatn har studert bachelor i produkt- og system design og har fått en aspirant stilling på Ulstein Design AS.


Beskrivelse av Høgskolen i Ålesund

Høgskolen i ÅlesundHøgskolen i Ålesund - mange studiemuligheter

Høgskolen i Ålesund (hials) har 2000 studenter og 200 ansatte. Vi er et sentralt kompetansemiljø i regionen og holder til i flotte lokaler 4 km fra Ålesund sentrum.

Skolen tilbyr utdanninger innen:
Ingeniørfag, helsefag, biologiske fag, maritime fag, økonomisk – administrative fag.

Studer i Norges vakreste by!

På fritiden kan du kombinere byliv med storslåtte naturopplevelser både langs kysten og i Sunnmørsalpene. Ålesund er akkurat passe stor. Enten du velger å bo mellom ornamentfasader og kaffebarer i sentrum, eller utenfor, er avstandene korte. Nærheten til naturen og det urbane en av grunnene til at vi trives så godt her. Høgskolen er opptatt av nærhet og har kort avstand fra foreleser til student.

Du vil oppleve en imøtekommende skole med et nært studiemiljø og vi kom på sjette plass i en undersøkelse om studenttrivsel i 2008. Nærhet til en drivende maritim industri er også essensiell. Som student er du tett på både teori og praksis. Bånd blir korte og du kan knytte gode forbindelser både profesjonelt og privat.

Studere ved Høgskolen i Ålesund

Skolens beliggenhet på Sunnmøre er midt i smørøyet i forhold til norsk eksportindustri, og det kommer også våre studenter til gode. Ålesund er Norges fiskerihovedstad, med flere rederier, stor fiskeindustri og god kompetanse innen eksport. Sunnmøre har også en stor maritim industri, med alt fra rederier og skipsverft til utstyrsleverandører og skipsdesign. Møbelindustrien har tyngdepunkt på Sunnmøre, med en stor del av den norske møbelproduksjonen. Denne industrien er kjent for både stor produksjon og god design.

Høgskolen i Ålesund har god kontakt med det lokale næringslivet, og det ligger godt til rette for at du som student kan knytte kontakt med mulige relevante framtidige arbeidsplasser gjennom prosjektarbeid. De fleste av våre studier er sterkt praktisk orienterte, med gruppearbeid og prosjektoppgaver. For de maritime utdanningene har vi i tillegg et flott simulatorsenter som gir studentene mulighet til å trene på reelle jobbsituasjoner fra en skipsbro.

Hvorfor velge HiÅ?

Som student på Høgskolen i Ålesund vil du oppleve at det er:

- Godt studiemiljø
- Kort avstand fra foreleser til student
- Moderne lokaler, med offshore-simulatorer i verdensklasse
- Tett samarbeid med næringslivet
- En beliggenhet som gjør at du kan kombinere byliv med storslåtte naturopplevelser både langs atlanterhavskysten og i Sunnmørsalpene


Vis alle utdanninger fra Høgskolen i Ålesund

Bosted

Ålesund

Studentsamskipnaden for Sunnmøre, SfS, er de som tildeler boliger etter søknad.

Studentboligene på Volsdalsberga ligger midt mellom byen og høgskolen. I tillegg ligger det også nye studentboliger i Gåseidvika ca 1 km sørøst for høgskolen.

Veldig mange studenter finner seg også bolig privat. Et bra tips er å sjekke ut annonser eller sette inn egen annonse i dagsavisen Sunnmørsposten, eller den lokale ukesavisen Nytt i uka. Sjekk også boligformidlingen til fadderordningen på hjemmesiden deres.

Jeg vil vite mer!

Når du gjør en henvendelse til skolen hos studentum.no sendes din kontaktinformasjon videre til skolen/utdanningsinstitusjonen. De tar selv kontakt med deg og gir deg informasjon via email, telefon eller post.
Fyll inn følgende felt for å få mer informasjon fra Høgskolen i Ålesund:
* =  Obligatorisk felt
Type henvendelse* 
Email*
Fornavn*
Etternavn*
Adresse
Postnummer
Sted*
Alder
Kjønn
Telefon / Mobil
Fritekst

Kontaktinformasjon til Høgskolen i Ålesund

Høgskolen i Ålesund

Larsgårdsvegen 2
N-6025 Ålesund

Tlf: +47 70 16 12 00
Fax: +47 70 16 13 00
www.hials.no

Tags


Ingen tagger lagt til, bli den første til å tagge!
En tag er et søkeord eller en oppmerking av en utdanning. Gjennom å merke en utdanning med ulike relevante søkeord, kan du lett finne tilbake til den utdanningen du er interessert i, ved å søke på nettopp disse ordene neste gang du besøker siden. Man kan også se og søke på andre besøkere sine tagger.
Add Tag

Nøkkelord

Økonomi, og, administrasjon, eksportmarkedsføring, markedsføring, eksport

Vil du vite mer?
Fyll inn følgende felt for å få mer informasjon fra Bachelor i Eksportmarkedsføring:

 
»Rules
Skriv en Omtale
Har du studert » Bachelor i Eksportmarkedsføring på/med » Høgskolen i Ålesund? Gi karakterer fra 1 til 5, der 1 er dårlig og 5 er veldig bra.
Lærere/ Undervisning
Stemning/ Venner
Lokaler
Mulighet til jobb etter utdanningen

Anbefaler du skolen:


Ledige studieplasser
Presentasjon

Intervju med tidligere HiÅ-studenter

Høgskolen i Ålesund


På Høgskolen i Ålesund er det mange fornøyde studenter. Her kan du lese hva to tidligere studenter synes om skolen og utdannelsen sin.

Sindre Wollstad studerte bachelor i ingeniørfag, Y - veien og arbeider som konsulent innen informasjonssikkerhet hos Sekureco. Agathe Kalvatn har studert bachelor i produkt- og system design og har fått en aspirant stilling på Ulstein Design AS.


Tips en venn

Tips en venn om utdannelsen Bachelor i Eksportmarkedsføring på Høgskolen i Ålesund.

Til:  
Fra:  

Nyhetsbrev
Abonner på studentum.no nyhetsbrev om studier! Les mer Les mer